Stosowanie diety odchudzającej – kiedy warto się zdecydować?

Dieta odchudzająca to coś, na co decyduje się wiele osób. Zazwyczaj powodem jest przekonanie, że waga ciała jest za wysoka. Jednak nie wszystkie osoby decydujące się na dietę odchudzające nie wiedzą, czy ich waga rzeczywiście jest prawidłowa. Tymczasem istnieje bardzo łatwa metoda, aby to sprawdzić. Wystarczy tylko obliczyć swoje BMI.
BMI można określić jako wzór waga a wzrost. Wiedząc więc, jaka jest dokładna waga i wzrost można łatwo obliczyć indeks BMI. Można podstawić te wartości do wzoru i obliczyć lub skorzystać z gotowego kalkulatora BMI. Kiedy ma się już wynik, możliwe jest sprawdzenie tej wartości w tabeli. Tabele są różne, ponieważ nie można obliczyć uniwersalnego BMI.

 

Zakresy różnią się w zależności od płci, wieku, a nawet czasami od faktu, czy intensywnie uprawia się sport. Dlatego też należy być ostrożnym, zwłaszcza w przypadku, gdy nieznacznie jedynie przekracza wyznaczone tabelami wartości.
Pomimo tego, że BMI nie może być jedynym wyznacznikiem, zwłaszcza jeśli dana osoba chce rozpocząć radykalną dietę. W przypadku, gdy BMI jest rzeczywiście nieprawidłowe, warto wykonać także inne badania, a także udać się do dietetyka.

 

You may also like...