Co musisz wiedzieć przed zainwestowaniem we franczyzę?

Franczyza staje się coraz bardziej popularna w naszym kraju. Początkowo w większości przypadków dotyczyła sklepów z jedzeniem bądź restauracji, dziś coraz częściej otwierane są butiki modowe, które korzystają z tego rozwiązania. Mimo, iż franczyza jest tak popularna i tak wiele ludzi zaczyna korzystać z tego rozwiązania, nadal niewiele wiadomo na jej temat. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej i interesuje cię ten model współpracy, jesteś we właściwym miejscu.

Topowe marki franczyza ubrania i zadowoleni klienci to zestaw idealny, a rozpoczynając biznes w modelu franczyzowym bardzo szybki do zrealizowania. Franczyza daje szerokie pole do popisu, a jednocześnie od razu definiuje ramy i wyznacza kierunek rozwoju naszego biznesu. Jeśli nie było jeszcze kontaktu z własnym biznesem może okazać się najlepszym sposobem na jego zrównoważony rozwój.

Franczyza – czym jest? Na czym polega i co należy o niej wiedzieć? Czy pierwszy raz o niej słyszysz?

Na początku należy precyzyjnie zdefiniować czym jest franczyza i co należy wiedzieć na jej temat. Franczyza polega na ścisłej współpracy pomiędzy dwoma niezależnymi od siebie podmiotami. Sprzedając w sklepie franczyzowym zazwyczaj sprzedajemy marki znane i lubiane, o ugruntowanej pozycji na rynku.

Czy inwestycja we franczyzę się opłaca i dla kogo przeznaczony jest ten rodzaj biznesu?

Inwestycja we franczyzę mocno się opłaca i jest przeznaczona głównie dla osób, które do tej pory nie miały styczności z samodzielnym prowadzeniem sklepu. W modelu franczyzowym uzyskuje się wsparcie oraz wskazówki, które na początku mogą okazać się niezbędne i wspomóc w osiągnięciu sukcesu.

Co można sprzedawać w systemie franczyzowym?

Niegdyś franczyza kojarzona była głównie z restauracjami typu fast food. Dziś w tym systemie można sprzedawać niemal wszystko – od ubrań, przez samochody, po produkty spożywcze. Franczyza w sklepach stacjonarnych czy internecie jest możliwa i zależy też od tego w jakiej sprzedaży czujemy się najlepiej.

You may also like...