Przeznaczenie i rodzaje rękawic MMA

MMA to mieszaną sztuka walki , dopuszcza stosowanie różnych technik w pokonywaniu przeciwnika. Jej skrót oznacza ” mixed martial arts “, czyli jak już wspomniano mieszane sztuki walki. Zawodników MMA można podzielić na trzy kategorie, różniące się między sobą technikami dominującymi w walce. Należą do nich: parterowiec, zapaśnik i uderzacz . Obowiązuje również podział zawodników ze względu na kategorie wagowe, ale nie jest on ściśle ujednolicony.

Jakie akcesoria wybrać do trenowania MMA?

Trenerzy oraz osoby zajmujące się zawodowo walkami MMA, polecają zakup dwóch par rękawic do trenowania tej sztuki walki. Pierwszą z nich są typowo bokserskie rękawice , przeznaczone głównie do nauki tej sztuki walki. Drugą zaś parę stanowią rękawice MMA , które są dużo mniej zabudowane i mają umożliwić zawodnikowi chwytanie przeciwnika w czasie walki i używanie technik parterowych. Producenci sprzętu do sztuk walki oferują nam aż 3 rodzaje rękawic MMA .
Pierwszym z nich są tzw. rękawice na worek charakteryzujące się niewielką elastycznością oraz dobrym usztywnieniem nadgarstka. Używa się ich przede wszystkim w treningach na różnym sprzęcie przeznaczonym do MMA, np. na worku lub tarczy . Za ich pomocą można ćwiczyć techniki parterowe oraz siłę i szybkość uderzeń.
Drugim rodzajem są rękawice sparingowe , ważące około 7 OZ (uncji). Ich wnętrze wypełnione jest specjalną pianką, która amortyzuje ciosy i chroni także przeciwnika przed urazami. Celem sparingów jest m.in. ćwiczenie technik walki bezpośredniej.
Trzeci i ostatni rodzaj rękawic MMA to rękawice turniejowe . Są one najlżejsze spośród wyżej wymienionego sprzętu. Mają zapewniać nie tylko dobrą chwytność, ale także wystarczającą siłę ciosu zawodnika.

You may also like...