Pierwsze golenie – co będzie do niego potrzebne?

Pierwsze oznaki zarostu to dla młodych chłopaków często powód do wielkiej dumy. Sprawiają, że nastolatki zaczynają się czuć dorosłe. Aby odpowiednio przygotować się do pierwszego golenia, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Pierwszy zarost – czym się golić?

Zdecydowanie nikt nie używa już do golenia brzytwy ani maszynek, które trzeba było rozkręcać, aby zamontować w nich żyletkę. Obecnie najczęściej, dla komfortu oraz skrócenia czasu golenia, stosuje się maszynki elektryczne. Można również postawić na rozwiązania jednorazowe o jednym lub kilku ostrzach, które gwarantują utrzymanie odpowiedniej higieny podczas tego zabiegu pielęgnacyjnego.

Co jeszcze jest potrzebne do golenia

Często pierwszy zarost jest bardzo miękki. Z czasem hormony pojawiające się w organizmie nastolatka sprawiają, że staje się on coraz dłuższy i twardszy. Wówczas koniecznie trzeba zastosować odpowiednie preparaty, które sprawią, że włos stanie się bardziej podatny i miękki. Mogą do tego służyć pianki, żele i kremy. Oprócz poprawy właściwości włosa, sprawiają również, że ryzyko wystąpienia podrażnień skóry po goleniu znacząco maleje.

Pierwsze golenie to wyzwanie – warto się do niego dobrze przygotować, aby przebiegło bez problemów.

 

You may also like...