Przestrzegamy przepisy

Wielkie wyprawy rowerowe. Myślisz, że Ty też dasz sobie radę. Nasza przygodę z turystyką warto rozpocząć od pobliskich atrakcji, kondycję trzeba poprawić, by za kilka dni, może miesięcy wybrać się kilka kilometrów dalej. Pobliskie trasy są zawsze przyjemne. Można wprawić się, trochę pooddychać świeżym powietrzem. Nie jest to jedyna atrakcja, jeżdżąc na przejażdżkę możemy zabrać z sobą kogoś bliskiego. Nasze dzieci. Uwielbiają podróże, jak to mówią małe i duże, nasz szkrab będzie cieszył się nawet z niewielkiej odległości, byleby tylko przejechać się rowerem.

Warto pamiętać, że dziecko powyżej dziesiątego rok życia, a przed ukończeniem osiemnastego obowiązuje uzyskanie karty rowerowej. Przepisy drogowe dla rowerzystów musi znać każdy uczestnik ruchu drogowego. Nieznajomość zasad stwarza niebezpieczeństwo na drodze dla nas i dla innych osób, nie tylko rowerzystów, ale także i dla pieszych i dla kierowców. Często kierowcy samochodów nie mają czasu na wyhamowanie lub wykonanie odpowiedniego manewru, by nas ominąć. Niebezpieczna jazda sprawia, że siejemy zagrożenie.

Warto pamiętać, że łamiąc przepisy możemy zostać ukarani mandatem, tak samo jak osoby kierujące samochodem, skuterem czy innym pojazdem, który porusza się po drodze. Zadbajmy nie tylko o siebie, ale i o innych. Kas i dobre oświetlenie to podstawowe elementy, które ułatwią nam podróżowanie. Zostawmy telefon w plecaku, wyciągnijmy słuchawki z uszu. Delektujmy się rozważnie drogą i otaczającym nas światem, dźwiękiem.

You may also like...