Napój bogów

Wino jest trunkiem dobrym na każdą okazję. Duże rodzinne uroczystości, spotkania z przyjaciółmi czy kameralne wieczory z ukochaną osobą. Tak naprawdę do wina nie potrzebna jest żadna specjalna okazja – można napić się lampki do obiadu, pomaga ono bowiem między innymi na trawienie. Oczywiście pamiętać należy, że każdy alkohol – nawet wino – powinno się spożywać z umiarem, w przeciwnym razie może on zagrażać naszemu zdrowiu.

Historia wina świata

Dokładne pochodzenia wina nie jest do końca znane. Najprawdopodobniej wywodzi się ono z rejonów Kaukazu. Na pewno wiadomo, że pito je w starożytnym Egipcie, są bowiem na to dowody. Z Egiptu wino rozpowszechniło się na inne cywilizacje starożytnego świata, szczególną popularność zdobyło w Grecji oraz Rzymie. Wino miało swoich bogów, organizowano też związane z nim święta i uroczystości. Popularność wina nie zmalała po dziś dzień.

Różne rodzaje wina

W sklepach i winiarniach dostać można wiele gatunków wina. Różnią się one głównie tym, że powstały w wyniku fermentacji soku z winogron różnych szczepów. Spotkać można wina białe, różowe oraz czerwone, zarówno musujące, jak i niemusujące. Ze względu na ilość cukru wyróżnia się natomiast wina wytrawne, półwytrawne, półsłodkie oraz słodkie.

Artykuł powstał dzięki https://zywewino.pl

You may also like...