Czy czas henny już minął?

Henna brwi.

Makijaż brwi i ich stylizacja zależy od oprawy oka, koloru włosów czy nawet kształtu twarzy.
W ostatnim czasie zauważyć można cały czas rosnące zainteresowanie produktami do pielęgnacji brwi.
Woski, cienie, pomady, kredki wybór staje się coraz większy. Zauważyć można jak duże znaczenie, w stosunku do twarzy mają nasze brwi.
Henna brwi daje nam pole do popisu co do długości brwi, ich koloru, grubości, możemy poeksperymentować.
Mogą sprawić, że twarz stanie się smuklejsza, podkreślić kolor oczu czy nawet ukryć widoczne mankamenty urody.

To doskonałe wypełnienie brwi.

Poza metodami bardziej inwazyjnymi istnieją te bardziej naturalne, to bezpieczny zabieg, który nie niesie za sobą żadnych konsekwencji.
Jego naturalne pochodzenie może przyczynić się jednak do uczulenia. Dlatego warto zrobić przed użyciem próbę uczuleniową.
Jest tanim produktem, kosztuje zaledwie kilkanaście złotych, a efekt jaki uzyskaliśmy może utrzymać się nawet przez trzy tygodnie.
Możesz liczyć na trwałość zabiegu. Henna brwi sprawia, że nasza twarz nabiera wyrazu, szczególnie u blondynek, u których te kontury zazwyczaj są mniej widoczne. Warto pamiętać o tym, by hennę nakładać jeszcze przed regulacją włosków, gdyż do otworów po mieszkach włosowych może dostać się barwnik, który później trudno jest usunąć. Z łatwością możemy wykonać taki zabieg w warunkach domowych.

Henna w żelu czy proszkowa?

Henna w żelu daje delikatniejszy efekt niż ta w proszku.
Jak wypełnić rzadkie brwi? Tutaj mój wielki ukłon w stronę henny proszkowej, na trzy tygodnie możesz zapomnieć o codziennym makijażu brwi. Proszkowy specyfik ma to do siebie, że barwi także skórę i w ten sposób możemy uzupełnić ubytki.
Makijaż permanentny powinien być ostatecznością.
Wykorzystywany w przypadkach gdzie nie ma szans na odbudowę włosa brwi.

Henna ma całą moc odżywczych składników takich jak witaminy A, D, B oraz dobroczynne kwasy: oleinowy, linolowy, także magnez, wapń czy potas.
Żadna inna substancja do koloryzacji nie jest w stanie nam zaoferować tyle dobroczynnych składników. Dlatego powinniśmy szukać henny tylko o naturalnym składzie.

 

You may also like...